Changsha SAIYISI Technology Co. Ltd.

Tüm Kategoriler

Ana Sayfa > Vaka&Haber

Hava Asansörlerinin Taşınması İçin İpuçları

Zaman: 2022-08-29 Hitler: 96

未 标题-2

Her hava asansörü eşit yaratılmamıştır ve bu nedenle, kendi asansörünüzün içini ve dışını anladığınızdan emin olmanız önemlidir.

Hava asansörleri, çalışanların yüksek seviyelerde görevleri yerine getirmelerine yardımcı olmak için kullanılan araca monteli cihazlardır. Ya bir kamu hizmeti şirketi bir elektrik hattı üzerinde çalışırken onları fark ettiniz ya da belki bir şirket ofisi pencerelerini temizletiyordur. Bunlar, hareket kabiliyetleri ve işlevdeki esneklikleri sayesinde merdivenlere kıyasla uygun yükseltme araçlarıdır.

Ancak hava asansörünüzü işlerinizde ve görevlerinizde size yardımcı olması için kullanmadan önce, hava asansörünüzü varış noktasına ulaştırmanız gerekir. Hava asansörünüzün şantiyenize güvenli ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlamak için bu ipuçlarından bazılarını göz önünde bulundurun. Düzgün bir geçiş yalnızca ekipmanınızın güvenliğini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sizin ve diğer operatörlerin güvenliğini de sağlar. Ayrıca, hava asansörlerini çalıştırmanın tehlikeleri ve hava asansörlerinizi optimum operasyon için nasıl kontrol edeceğiniz hakkında bazı bilgiler de dahildir.

1. Kullanım Kılavuzunuza Bakın

Her hava asansörü eşit yaratılmamıştır ve bu nedenle, kendi asansörünüzün içini ve dışını anladığınızdan emin olmanız önemlidir. Bu sadece işinizi yapmak için hava asansörünü kullandığınız zaman için değil, hava asansörünüzü bir kamyona yüklerken ve onu indirmeye çalışırken de hayati olacaktır. . Bu anlar çok önemlidir, çünkü yanlış bir adım ekipman hasarına ve sizin veya iş arkadaşlarınızın yaralanmasına neden olabilir.

2. Asansörünüzü Taşıma İçin Düzgün Hazırlayın

Hava asansörünüzü nakliye için hazırlarken bomun tamamen geri çekildiğinden ve uzatılmadığından emin olun. 360° döner tablası varsa, daire uçlu tekerleklere sahip olduğundan ve herhangi bir aksın tamamen geri çekildiğinden emin olun. Hava asansörünüz makaslı bir platformsa, tamamen indirildiğinden ve katlandığından emin olun.

Hava asansörünüzü taşımadan önce düzgün bir şekilde istiflememek, hava asansörünüzün hasar görmesine ve muhtemelen kendinizin ve çevrenizdekilerin yaralanmasına yol açabilecek bir kazaya neden olabilir.

3. Taşıma Esnasında Çarpışma ve Diğer Kazaların Önlenmesi

Hava asansörünüzde bir döner tabla varsa, taşınırken dönmemesi ve sallanmaması için düzgün bir şekilde kilitlendiğinden emin olun. Bu da aracınıza veya yolcularınıza zarar verebilir. En kötü durum senaryosu, etrafta sallanan hava asansörü ile çevrenize zarar verebilir.

4. Devrilmelerden Kaçının

Hava asansörleriniz ister daha hafif ister çoğundan daha ağır olsun, makineyi ve tüm hareketli parçaları taşırken aşağıda tutmak için bağlama zincirleri ve kayışları kullanmak akıllıca olacaktır. Bunun yapılmaması, kilitli değilse döner tabla gibi serbest hareket eden parçalara veya tuhaf bir şans eseri yanlışlıkla uzayan boma neden olabilir. Bu kazalardan herhangi biri aracınızın, ekipmanınızın hasar görmesine ve çalışanların ve çevredeki kişilerin yaralanmasına neden olabilir. Ayrıca bu, kamyonunuza düzgün bir şekilde park edilmemesi durumunda kontrolden çıkan hava asansörlerinin önlenmesine yardımcı olabilir. Bağlama zincirlerinizin ve kayışlarınızın özellikle araçlar ve ağır parçalar için tasarlanmasını sağlamak en iyisidir.

5. Hava Asansörünüzü Yükleme ve Bırakma

Hava asansörünüzü yüklerken ve bırakırken, çok dikkatli olduğunuzdan emin olun ve araca binerken veya araçtan inerken çok yavaş sürün. Herhangi bir aksiliği önlemek için kamyona binip inerken size rehberlik edecek bir veya iki iş arkadaşınız olduğundan emin olun. İkinci veya üçüncü bir çift göz, havadan kaldırma aracınızı kamyondan indirip çalışma sahasındaki konumuna getirirken herhangi bir çarpışma kazası olmadığından emin olmanıza da yardımcı olabilir.

6. Uluslararası Gönderi

Herhangi bir nedenle hava asansörlerinizi denizaşırı veya uluslararası bir sınırın ötesine taşımanız gerekirse, bu tür ekipmanların taşınmasına yardımcı olması için kalifiye bir kargo gemisine danışmak en iyisidir.

OSHA'ya Uygun Operasyonlar ve Eğitim Hakkında

Doğru eğitim yoluyla sizin veya hava asansörü operatörlerinizin doğru niteliklere sahip olduğundan emin olun. Operatörlerinizi hava asansörlerinin kullanımına daha iyi hazırlamanıza yardımcı olabilecek eğitim kursları ve programları da mevcuttur. Operatörlerinizin havadan kaldırma eğitimi alması gereken her yerde, eğitimlerinin aşağıdaki gibi faktörleri ve sorunları içerdiğinden emin olun:

· Elektrik Tehlikeleri, Elektrik Çarpması ve Bunlarla Başa Çıkma veya Önlenme Prosedürleri;

· Düşme ve Düşen Nesne Tehlikeleri ve Bunlarla Başa Çıkma Prosedürleri;

· Güvenli Olmayan Koşulların Değerlendirilmesi ve Bunlardan Nasıl Kaçınılacağı;

· Asansörün Doğru Çalışmasını Anlamak;

· Doğru İşlemleri Öğrendikten Sonra Bir Hava Asansörünün Nasıl Kullanılacağına Dair Bilgi ve Becerilerin Gösterilmesi; ve

· Ekipman Denetimlerinin Gerçekleştirilmesi.

Kazaların meydana gelmesi veya bir işyeri tehlikesinin keşfedilmesi ve operatör tarafından ele alınmaması durumunda da yeniden eğitim uygulanmalıdır. Uygun güvenlik prosedürlerinin sağlanması hayatları koruyabileceği gibi ekipman ve çevrenin hasar görmesini de önleyebilir.

Ekipmanın Uygun Muayenesi Hakkında

Hava asansörünüzün doğru bir şekilde incelenmesi, optimum operasyonlara sahip olmak ile bir görevin ortasında bir işçiyi mahsur bırakarak bir arıza yaşamak arasındaki farkı yaratabilir.

OSHA tarafından, herhangi bir iş vardiyası sırasında hava asansörünü çalıştırmadan önce aşağıdaki bileşenleri incelemeniz önerilir:

Hava asansörünün yüklendiği araçla ilgili olarak:

· Sıvı seviyelerinizi (yağ, hidrolik, yakıt ve soğutma sıvısı seviyeleri) kontrol edin ve bu seviyeleri etkileyebilecek herhangi bir sıvı sızıntısı arayın.

· Tekerlekleri ve lastikleri bütünlük ve şişirme açısından kontrol edin.

· İşlevsel olduğundan emin olmak için pili kontrol edin.

· Alt düzey kontrolleri kontrol edin.

· Direksiyonunuzu ve frenlerinizi herhangi bir kusur veya tuhaf değişiklik açısından kontrol edin.

· Düzgün çalıştıklarından emin olmak için ışıklarınızı, göstergelerinizi ve kornanızı kontrol edin.

Bunlar güvenlik açısından önemlidir, özellikle etrafınızdakileri sizin varlığınız ve bir iş olduğu konusunda uyarmanız gerektiğinde.

Hava asansörünün bileşenlerine ilişkin olarak:

· Çalıştırma ve acil durum kontrollerinin tümünün çalışır durumda olduğundan emin olun.

· Uçakta gerekli koruyucu donanıma sahip olduğunuzdan emin olmak için kontrol edin.

· Hidrolik, hava, pnömatik, yakıt ve elektrik sistemlerini kontrol edin.

· Yalıtım bileşenlerini kontrol edin.

· Eksik uyarılara veya talimat işaretlerine dikkat edin. Bunlar eksikse değiştirilmelidir.

· Kilit pimlerini, tutturucuları, kabloları ve kablo demetlerini kontrol edin.

· Korkuluk sisteminizi kontrol edin.

· Eksik veya gevşek parçaları arayın ve raporlayın. Bunlar düşme kazalarına, ekipmanın bozulmasına ve yaralanmalara neden olabilir.

Ekipman Nakliyesinde Profesyonel Yardım

Bazı durumlarda, hava asansörünüzü taşımak için profesyonel yardıma ihtiyaç duyabilirsiniz. Profesyonel hizmetler ile ekipmanlarınızı ihtiyaç duyduğu yere güvenli ve hızlı bir şekilde ulaştırabilir ve üçüncü bir tarafın yardımıyla, kendi operatörlerinizin ve çalışanlarınızın taşıma sürecinde yaralanma riskine maruz kalma ihtimalini de azaltmış olursunuz. hava asansörü.

Asansörlerinizi taşımak için hangi yolu seçerseniz seçin, güvenliğin en yüksek önceliğiniz olması gerektiğini unutmayın. Uygun eğitim ve güvenlik önlemleri ile hava asansörlerinizi işi yapmak için ihtiyaç duydukları yere götürebilirsiniz.


Sıcak kategoriler